П`ятниця, 03.01.2025, 16:39
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна » Статті » Статті

Варіант кладки стіни

1 . Приготування клейового розчину

Для кладки блоків застосовується спеціальна суха будівельна суміш ( клей). Рекомендується застосування клею для бетону , можливе застосування клею для керамічної плитки. Витрата клею на 1м2 кладки складає до 15 кг. сухої суміші. Приготування клею проводиться відповідно до інструкції виробника .

2 . Кладка першого ряду

Перший ряд - найважливіший, так як він буде забезпечувати точність укладання подальших рядів . Перший ряд блоків укладається на підготовлений фундамент , який за допомогою рівня й киянки ( гумового молотка ) вирівнюють точно по горизонталі. Між кутовими блоками натягується контрольний шнур. Ряд перевіряється на нерівності правилом і рівнем. Правильність закладки кутів будинку контролюється дерев'яним куточком. Блоки в місцях їх примикання до цоколю , підлоги першого поверху і підвалу повинні укладатися на підстіл гідроізоляції.

3 . Нанесення клею

Приготований клей за допомогою зубчастої кельми , що підбирається по товщині блоку , наноситься на горизонтальну і вертикальну поверхні і рівномірно наноситься товщиною 3-5 мм.

4 . Кладка другого ряду

Другий і наступні ряди кладки виконуються з перев'язками швів в пів блоку. Наноситься клей, і блок з максимальною точністю встановлюється на місце, його положення контролюється за допомогою рівня , рихтування проводиться гумовою киянкою. Товщина шва між блоками не повинна перевищувати 5 мм. Виступаючий з шва клей віддаляється кельмою або шпателем. Вертикальність поверхонь стін і кутів кладки перевіряють рівнем і схилом . У практиці каменярі застосовують два рівня. Один короткий -100 см і один довгий - 200 - 300 см. Лицьова поверхня блоку фактурна і прикладати рівень для вирівнювання по вертикалі слід відразу до декількох раніше покладених блокам . При вирівнюванні по горизонталі необхідно перевіряти укладку блоку так , щоб його верхня площина була зовсім горизонтальна. Допускається вертикальні шви залишати незаповненими (при товщині шва 2 ÷ 5мм) , при цьому їх слід захищати від продування і попадання вологи шляхом заповнення пенополиуретановой піною. Зовнішню поверхню вертикальних швів рекомендується ретельно шпаклювати .

При укладанні блоків між ними , як правило , утворюється невелика щілина , що не замазана клеєм. Ці щілини закладаються як зовні будинку , так і зсередини.

Зовні стіна розшивається кладочним клеєм або акриловим герметиком за допомогою будівельного пістолета. Якщо розшивання велося кладочним клеєм і будинок планується експлуатувати без покраски, то шви бажано прогрунтувати з метою запобігання капілярного підсосу вологи при довготривалих косих дощах ллє прямо на стіну. У разі якщо шви заповнені поліуретановою піною грунтовка також не потрібно.

Для затирання швів на внутрішній поверхні стіни застосовується той же клей , що і для кладки блоку. Затирка проводиться шпателем.

Категорія: Статті | Додав: Leliq78 (05.06.2014)
Переглядів: 564 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Форма входу
Категорії розділу
Статті [5]
Пошук
Наше опитування
Чи зацікавила Вас наша продукція?
Всього відповідей: 18
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0